Cześć jestem Marta, mam 23 lata i od urodzenia choruję na mózgowe porażenie dziecięce, co w moim przypadku oznacza poruszanie się na wózku.

Od około 2 lat trenuje dyscyplinę sportową Race Running.          

Pierwszy raz spotkałam się z tą dyscypliną na turnusie rehabilitacyjnym w Ośrodku Zabajce2 w Złotowie.

Udostępniono mi wtedy rower i miałam okazję go wypróbować. Od razu mi się spodobało. Po powrocie do domu myśl o Race Runningu nie dawała mi spokoju. Posiadanie takiego roweru dawałaby mi możliwość samodzielnego poruszania się. Niestety to nie było takie proste.

Najpierw opinie musiał wydać lekarz by stwierdzić czy w ogóle mogę korzystać z takiego sprzętu. Kolejnym problemem było to że rowerów do Race runningu w ogóle nie produkowali w Polsce.

Dyscyplina pochodzi z Danii i tam zyskała największą popularność. Dlatego do tej pory rowery i pozostały sprzęt sprowadzane był z tamtąd.

Dzięki staraniom Fundacji „Złotowianka” produkcja ruszyła w Polsce i już jesienią 2017r. mogłam się cieszyć własnym rowerem w domu. W 2018r. brałam udział w zawodach w Bydgoszczy w Mistrzostwach Polski. W tym roku będę reprezentować nasz kraj na Międzynarodowych zawodach w Raceruningu w Danii.

© 2013-2024 PRV.pl
Strona została stworzona kreatorem stron w serwisie PRV.pl